

Режими кондиціонера




Крім охолодження, кондиціонери можу виконувати багато завдань з управління мікрокліматом. На пульті управління (провідний або дистанційний), є багато кнопок для перемикання режимів або регулювання продуктивності системи. Залежно від виробника, бренду або класу обладнання, в управління включені різноманітні функції очищення повітря, такі іонізація, фотокаталізація і основний синтетичний пиловий фільтр. Практично у всіх кондиціонерів, різного типу, є 5 (п'ять) режимів роботи. Автоматикою закладений алгоритм взаємодії між агрегатами для досягнення поставленої мети в корекції клімату в приміщенні. Для того щоб розуміти що закладено в автоматику системи для виконання цих режимів, я докладніше опишу кожен.
Режим холоду в кондиціонері

На пульті і на дисплеї внутрішнього блоку (якщо він є) він позначається сніжинкою або словом «cool». При перемиканні в режим охолодження, система автоматики чекає сигналу від датчика внутрішнього блоку і якщо він видає сигнал про там що в приміщенні температура вище заданої, запускається компресор на зовнішньому блок для охолодження випарника. У инверторного, компресор буде запускатися поступово нарощуючи потужність, у системи "On/Off" компресор запуститися відразу на повну потужність. Якщо це бюджетний кондиціонер, вентилятор запускається відразу ж, якщо дорожчий, то він чекає зниження температури на випарнику до +10 і тільки після цього запускає вентилятор для зняття холоду.
П'ять причин викликати майстра для обслуговування або ремонту:
- /b
- Неприємний затхлий запах від потоку повітря.
- З внутрішнього блоку потекла вода всередину приміщення.
- Напір охолодження недостатній, навіть при максимальній швидкості вентилятора.
- Температура видається напору більше 12 & # 176; C.
- Зовнішній блок не запускається або відключається дуже часто.

Режим обігріву в кондиціонері

На пульті і на дисплеї внутрішнього блоку (якщо він є) він позначається сонечком або словом «heat». При включенні режиму обігріву, автоматика чекає сигналу від температурного датчика, після цього, якщо показники нижче заданої температури, перемикає триходовий клапан в режим теплового насоса і запускає зовнішній блок.
Технічні особливості режиму "обігрів":
- Більш високий робочий тиск холодоагенту в системі, через що може бути додатковий шум і вібрація. (Для холодоагенту R22, робочий тиск на холод/тепло, при температурі + 22 ° C рівні 4,3 / 8,5 Бар відповідно).
- При нульовій температурі, зовнішній блок може обмерзати льодом через утворення точки роси з обмерзанням. Кондиціонер повинен перемкнутися в режим розморожування (режим охолодження з відключеним вентилятором на внутрішньому блоці).
- Кондиціонери з керуванням компресора "On/Off", не можна включати режим обігріву при зовнішній температурі нижче -10 °C (густе масло і різкий пуск може пошкодити компресор або інший агрегат). При інверторному управлінні, допускається використання при низьких зовнішніх температурах (-15 °C і нижче, в залежності від моделі).
- Конденсат утворюється не на внутрішньому, а на зовнішньому блоці. Для відводу його в зливову каналізацію, є спеціальний фітінг в комплекті.
- Запуск вентилятора для зняття тепла на внутрішньому блоці відбувається автоматично, після нагрівання теплообмінника до +50 °C. Зазвичай, на це йде 3-4 хвилини.
Автоматичний режим роботи кондиціонера.
На пульті позначається словом «auto». При включенні автоматичного режиму, автоматикою задана умовна задана температура в +24. В цьому випадку, кондиціонер буде сам приймати рішення, охолоджувати або обігрівати приміщення, в залежності від температури, яку зафіксує датчик на теплообміннику внутрішнього блоку.
Режим осушення (dry) в кондиціонері.
.
На пульті або на дисплеї позначається у вигляді крапельок або слово «dry». У цьому режимі, система переключається в режим охолодження. Після цього, швидкість вентилятора перемикається на мінімальну. Жалюзі закриваються. У такому вигляді відбувається максимальне усунення вологи з повітря в приміщенні.
Режим вентиляції в кондиціонері.
На пульті цей режим, позначений у вигляді вентилятора. При запуску вентиляції, працює тільки внутрішній блок без охолодження або обігріву. Відбувається рухливість повітря і очищення його через фільтра, які встановлені на теплообміннику внутрішнього блоку.

Замовити послугу:
Заповніть всі поля !
Повідомлення надіслано !


