-

УКР | РУС

-

Розрахунок вентиляції

узор2 -

Зміст статті:

- Розрахунок вентиляції

✔ Проектування повітрообміну починається з технічного розрахунку, який можна розділити на п'ять основних пунктів:

  1. Визначення продуктивності вентиляції.
  2. З'ясування допустимих параметрів по шуму і електричної можливості об'єкта
  3. Аеродинамічний розрахунок для з'ясування сили опору (підбір розмірів).
  4. Обчислення теплової потужності калорифера.
  5. Підбір вентиляційного устаткування (вентиляторів, калорифера, глушників шуму і ін.), Згідно з правил щодо захисту від шуму, рівня опору, обсягу повітрообміну і необхідного обігріву припливу.

Розрахунок мінімальної продуктивності вентиляції в нежитлових і не виробничих приміщеннях (офісах, школах, аудиторіях, магазинах)

атом gif

Розрахунок обсягу повітрообміну базується на гігієнічних нормах, вимогах комфортності:

Згідно ДБН В.2.5-67:2013 Україна, мінімальний витрата зовнішнього повітря, за певною квадратурі і кількості людей, визначають згідно з ДСТУ EN 15251 за формулою:
Qtot = n * qp + S * qB, де
n - кількість людей;
S - квадратура приміщення;
qp - питома витрата зовнішнього повітря на кожного перебуває;
qB - питома витрата зовнішнього повітря, потрібний для розведення концентрацій виділяється меблями, штукатуркою, бетоном, фарбою і ін.

Таблиця з онлайн калькуляторами обчислення вентиляції в нежитлових будівлях.

Площа: м2 Людей:
Умови
мікроклімату
Мінімальна витрата повітря для розведення
шкідливих речовин від будівельних матеріалів, м3/час
Низьке
забруднення
Середнє
забруднення
Високе
забруднення
Супер
оптимальні
Оптимальні
Допустимі

Рівень забруднення залежить від використовуваних матеріалів при ремонті та експлуатації. Будинок має низький рівень концентрації шкідливих речовин, якщо:

Розрахунок вентиляції для житлових будинків.

Розрахунок продуктивності вентиляції в котеджі

В ДБН В.2.5-67:2013 України є додаток Х.2 з таблицею Х.4, де в залежності від площі кімнат і числа мешканців, можна розрахувати сумарну потужність вентиляції, яка потрібна. Залежно від конкретної ситуації або характеристик мешканців, можна вибирати різні умови мікроклімату. Наприклад, дітям або людям похилого віку зі слабким здоров'ям, можна спроектувати більш високі умови комфорту.

Таблиця з онлайн калькуляторами обчислення вентиляції в будинках і квартирах.

В даній таблиці запрограмовано автоматичне обчислення припливного і витяжного обсягу, згідно методики розрахунку по ДСТУ Б EN 15251. Так як кожну оселю вимагає індивідуального прорахунку, необхідно вибирати більше з результатів значень. Наприклад, якщо при перерахунку продуктивності, виходячи з квадратури житлової площі, значення більше ніж при перерахунку на кількість мешканців, слід вибирати більше значення.

Sзагальна: m2 Sжитлова: m2 Vзагальний: m3 Nлюдей:
Зони: Допустимі
умови
Оптимальні
умови
Супер
оптимальні
Min повітрообмін
(стеля = 2500 мм)
Min повітрообмін
(стеля > 2500 мм)
Розрахунок припливу
(по кіл-ті людей)
Розразунок припливу
(по житловой площі)
Витяжка з кухни
Витяжка з ванни
Витяжка з туалета
Суміщений сан вузол

✔ Для розрахунку вентиляції на розбавлення шкідливих виділень від інших джерел, існують інші параметри для розрахунку. Ось деякі з них:

Розрахунок швидкості повітря в повітроводі:

розрахунок вентиляції швидкість

✔ При проектуванні аерації, одним з найголовніших параметрів є швидкість у вентиляційному каналі. Від нього залежить величина аеродинамічного опору, а також величина гулу. Згідно норм України для житлових будівель, швидкість потрібно брати не більше 4-5, для комерційних 6-8, для виробничих 8-12. Ці вимоги, потрібні для захисту від шуму, а також висновок значень аеродинамічних опорів в технічно обґрунтовані.

✔ Щоб отримати значення V в певному перетині, необхідно обсяг розділити на площу поперечного перерізу, F, помножене на число секунд у годині (тобто 3600). Виглядає формула ось так:
V = L/3600*F;

Для зручності розрахунку, можна скористатися онлайн калькулятором, де в перше віконце потрібно ввести обсяг витрат на ділянці воздуховода L, а в друге віконце діаметр воздуховода. результатом отримуємо V.

L, м3 d, мм V, м/с

Розрахунок еквівалентного перерізу воздуховода:

Розрахунок еквівалентного перерізу в вентиляції

✔ Через обмежену висоти стель або інших архітектурних особливостей будівлі, круглі повітроводи не завжди підходять для монтажу на об'єкті. Прямокутні канали, можуть більш компактно приживатися до стіни або стелі кімнати. Для цієї мети є метод перерахунку без втрат витрати повітря і збільшення опору в системі.

✔ Для розрахунку еквівалентного перерізу круглого діаметру з прямокутного розміру, необхідно боку примножити один на одного, потім це значення помножити на 4 і розділити на 3,14 (п). З цього результату витягти корінь квадратний. Виглядає формула ось так:
D = √(a*b*4)/3.14;

Для зручності, можна скористатися онлайн калькулятором перерахунку, де віконця для введення даних - це розміри прямокутного каналу в міліметрах. Результатом отримуємо еквівалентний діаметр.

a, мм b, мм D, мм

Розрахунок калорифера:

Розрахунок продуктивності калорифера в вентиляції

✔  В холодний період року, нагнітальний повітря необхідно попередньо обігріти. Для цієї мети систему необхідно укомплектувати повітронагрівачем з необхідною автоматикою.

✔ Для розрахунку кількості тепла для підігріву при проектуванні вентиляції, необхідно витрата примножити на щільність, ρ (при температурі +22, ρ=1,2), помножити на питому теплоємність, С (1,005), помножити а різницю температур припливного і зовнішнього повітря ▲t, Cº = tп - tн, и разделить на 3600. Формула виглядає ось так:
Q,кВт = L*ρ*c*(tп - tн)/3600;

▲t, Cº L, м3 Q, кВт
-

Замовити послугу:

-- узор
facebook youtube Messenger viber telegram
-
- - -