-

УКР | РУС

-

Види вентиляції

узор2 -

Зміст статті:

|

Термін «вентиляція» , означає організований повітрообмін, де є небажані виділення шкідливих речовин для людського організму або якихось виробничих процесів. Основні види шкідливих речовин:

 1. Пил і інші дрібнодисперсні частинки.
 2. Гази різного складу, шкідливі для здоров'я або викликають ризик займання.
 3. Виділення зайвої температури.
 4. Надлишки вологи.

Основні види (типи) вентиляції

Основні види

Залежно від типу приміщення, його призначення в експлуатації, а також кількості виділяються забруднень, вентиляцію можна організувати трьома способами:

 1. Природна . Тяга відбувається за рахунок направлених потоків вітру (використання дефлектора або провітрювання) або різниці щільності між холодним і нагрітим повітрям. У більш теплого газу менше щільність газу, тим сильніше у нього тяга вгору.
 2. Комбінована . Використання одночасно природною і механічною системи. Для прикладу, в приватному будинку можна встановити припливну установку, а витяжка буде реалізована через канали для природної тяги в санітарних вузлах.
 3. Механічна . Використання вентиляторів для подачі і видалення обсягів повітря з кімнат по вентиляційних каналах.

Кожен з них досить ефективний в конкретному технічному рішенні. Перед проектуванням, слід розглянути всі переваги і недоліки кожного з варіантів. Іноді, економічна складова цінується вище ніж людське здоров'я.

Види природної вентиляція

Види

Якщо можливо забезпечити санітарні норми повітрообміну природним шляхом, він завжди буде в пріоритеті перед штучним. Явні переваги через відсутність шуму від вентиляторів і витрат на електроенергію. Згідно ДБН В.2.5-67:2013, природну витяжну вентиляцію:

 1. Для житлових, побутових і адміністративних будівель , слід розраховувати за різницею щільності зовнішнього повітря температурою 5 & # 186; C, і внутрішнього по таблиці "Д" і "Е", по температурі для холодного періоду. Приплив свіжого повітря повинен потрапляти через вікна або спеціально організовані припливні пристрої. Для сучасних квартир, де встановлені герметичні вікна, природна тяга працює в період відкриття зовнішніх дверей або провітрювання кімнат. Тому, без примусової вентиляції, єдиний метод повітрообміну - це періодичне провітрювання.
 2. Для виробничих приміщень , розрахунок слід проводити на різницю щільності повітря за параметрами перехідного періоду, а для цехів з виділенням надлишків теплоти, за параметрами теплого періоду року. Якщо розрахунок ведеться на дію вітрових дефлекторів, то з обліку швидкості 1 м/с.

Природна вентиляція ділиться на організовану і неорганізовану:

 1. Організована загально обмінна працює на повітрообмін у всіх кімнатах, а місцева видаляє локальні забруднення (наприклад, ванна або туалет).
 2. Неорганізована, працює шляхом інфільтрації (просочування) через нещільності будівельних конструкцій або щілини в вікнах, а також шляхом провітрювання через вікна або двері.

Види штучної (механічної) вентиляція

Види механічної

Штучна вентиляція, ще її називають примусової - це організований повітрообмін з використанням вентилятора, як основної рушійної сили для переміщення повітряних мас. Всі брудні виробництва і інші приміщення, де немає можливості вирішити задачу повітрообміну за допомогою природної системи, проектуються примусової. Така система більш дорога в експлуатації і монтажі, але дає 100% гарантії на організацію необхідного мікроклімату по заданих параметрах.

Механічна вентиляція ділиться на загально обмінну та локальну систему:

 1. Загально обмінна забезпечує повітрообмін для робочих зон приміщення, де прибувають люди. У напрямку повітряних потоків, общеобменную механічну вентиляцію можна розділити на вентиляцію і витяжну систему. Припливна система організовує подачу підготовленого обсягу повітря в необхідні зони приміщень, для комфортного перебування людей, обов'язково очищає повітря, огріває і в окремих випадках зволожує. А витяжна видаляє обсяг повітря з надлишком шкідливих накопичень. У більшості випадків викидається повітря немає необхідності очищати, якщо викид шкідливих речовин на рівні допустимих норм.
 2. Локальні витяжки необхідні для періодичного включення / відключення механічної тяги з конкретної зони, для видалення виділень забруднюючих повітря. До локальних ватажком відносяться витяжні парасолі над кухонними плитами, вентилятори з санітарних вузлів. На зварювальному виробництві це можуть бути витяжки від зон зварювання вузлів деталей.
місцеве відсмоктування

На прикладі квартири в багатоповерховому будинку, загальнообмінної системою будуть вікна, двері і відкрита вентиляційна шахта, а місцевим відсмоктуванням буде кухонна витяжка і витяжка в санітарному вузлі. При проектування місцевого відсмоктування, що працює постійно, він повинен враховується в розрахунку загальнообмінної системи. Якщо місцеве відсмоктування включається періодично, припливом зазвичай ігнорують.

Моноблочний тип установки і складальні системи

Моноблочні вентиляційні агрегати, це комплекс необхідних елементів системи підготовки і транспортування повітря в максимально компактних розмірах в ізольованому від шуму корпусі. Головні переваги їх, це Шумоізольований корпус і компактні розміри, недолік це, як правило, висока ціна в порівнянні з складальної системою.

Набірна система має протилежні переваги і недоліки. Перевага в більш низькою ціною, а недолік в габаритах і шумі. Хоча такі недоліки легко вирішуються за допомогою використання вентиляторів в ізольованому від шуму корпусі і правильним плануванням монтажного простору.

- узор
facebook youtube Messenger viber telegram
-
- - -