-

УКР | РУС

-

Приточно-витяжна вентиляція

узор2 -

Зміст статті:

|

Припливно-витяжна вентиляція - це організований повітрообмін, в якому припливна і витяжна система це сполучні ланки. Є золоте правило про баланс повітрообміну: скільки з приміщення забрав, стільки потрібно і подати.

Пристрій припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла

Пристрій припливно-витяжної вентиляції

Припливно-витяжна система вентиляції, в залежності від поставленого технічного завдання в проекті, може комплектуватися різним набором компонентів. Ось докладний опис кожного з них:

Всі витяжні системи без організованого припливу, мають на увазі пасивне підтягування його через вікна, двері або відкриті вентиляційні канали. У зимовий період, коли вікна закриваються, з'являються такі проблеми, як запах з туалету і зменшена продуктивність системи. Причина таких незручностей - відсутність організованого припливу.

За конструктивності , припливно-витяжні системи, діляться на:

Схема природної і механічної вентиляції

Схема припливно витяжна

За принципом організації, існує природна і механічна схема повітрообміну. Схеми кардинально відрізняються між собою за багатьма критеріями. Для того, щоб розібратися докладніше, в яких випадках доцільно реалізація кожної з них, потрібно з'ясувати плюси і недоліки.

Механічна припливно-витяжна вентиляція

Механічна вентиляція заснована на використанні вентиляторів для здійснення повітрообміну в приміщенні. Залежно від поставленого завдання, можна підібрати по потрібних параметрах вентилятор. Наприклад, є багато приміщень з високими вимогами, де природним шляхом неможливо досягти необхідного мікроклімату. Для повноцінного аналізу, можна розглянути переваги і недоліки:

Переваги:

Недоліки:

Природна припливно-витяжна вентиляція

Природна вентиляція заснована на використанні сили вітру або різниці щільності в повітрі. Ось умови використання природного тяги:

Монтаж припливно-витяжної вентиляції

Монтаж припливно витяжної

Після виконання проектно-розрахункових і підготовчих процесів, настає етап монтажу обладнання. Правильна послідовність дій і знання правил установки, виключить відхилення від задуманого проекту. Виконання монтажу можна розбити на наступні етапи:

  1. Різка отворів в стіні і перекриттях, для прокладки вентиляційних каналів.
  2. Виготовлення повітроводів і фасонних виробів з оцинковки, згідно аеродинамічних розрахунків і особливостей архітектури будівлі.
  3. Поставка необхідного обладнання та інструментів на об'єкт.
  4. Обклеювання термоізоляцією всіх повітропроводів призначених для припливної системи (за винятком гнучких утеплених).
  5. Підготовка хомутів і шпильок, для кріплення повітропроводів до стелі.
  6. Складання деталей вентиляції з підрізанням зайвої довжини в процесі вивішування.
  7. Герметизація стиків з'єднань ущільнювачем, а круглих перетинів алюмінієвою стрічкою.

Після установки повітропроводів і вентиляційного обладнання припливно-витяжної системи, можна приступати до монтажу автоматики. Автоматика може бути різних логічних змін, але до мінімум повинна передбачати алгоритми легкого управління зі щита управління і захисту головних агрегатів під час аварії. Для прикладу можна перерахувати мінімальний список функцій щита управління:

  1. Захист калорифера від перегріву (два температурних датчика: на 60 і 90°C).
  2. Захист двигунів вентиляторів від перегріву.
  3. Перемикання продуктивності системи (трансформаторний або частотний перемикач).
  4. Регулювання температури в каналі для зимового періоду.
  5. Захист рекуператора від обмерзання, шляхом тимчасового відключення припливної системи.
  6. Аварійне відключення системи за сигналом пожежі.

Остаточним етапом монтажних робіт, є пусконалагоджувальні роботи. Налагодження зводиться до регулювання дросель заслінок або анімостатов до заданого значення витрати. Процедура налагодження починається від самого віддаленого і навантаженого опором ділянки по відношенню до викидних або забірному отвору і поступово просувається по ділянках. Після того як налагодження витрати повітря і система автоматики налаштована і працює безпомилково, монтаж припливної-витяжної системи можна назвати офіційно завершеним.

| -

Замовити послугу:

-- узор
facebook youtube Messenger viber telegram
-
- - -