

Вентиляція приміщень


Зміст статті:

Вентиляція - організований повітрообмін, створений для підтримки санітарних і гігієнічних умов для людини, при перебування його в приміщенні. Для житлових приміщень, вентиляцію поділяють на механічну і природну.
Норми і вимоги до вентиляції приміщень
Як і чинному ДБН В.2.5-67:2013 Україна, в житлових приміщеннях, необхідно проектувати і організовувати повітрообмін за розрахунком на перебування кількості людей з постійним або тимчасовим перебуванням, але не менше однократного.
- Норма 60 м3/годину - для комфортного, постійного перебування.
- Норма 20 м3/годину - для тимчасового перебування, до трьох годин.
При використанні в приміщенні механічної вентиляції, такі вимоги створюють сприятливий клімат для хорошої працездатності і здорового сну у людей. При природній системі вентиляції, рівень якості повітрообміну може бути низьким.
Розрахунок вентиляції приміщення
Розрахунок вентиляції в житлових приміщеннях, потрібно починати:
- Обчислення об'єму приміщення, для з'ясування мінімальної продуктивності.
- Планування кількості людей з комфортного перебування і з тимчасовим.
Для обчислення обсягу, необхідно виміряти довжину, ширину і висоту кімнату. І все це перемножити. Для прикладу візьмемо кімнату, з довгою 4,2 м, шириною 3,8 м і висотою полку 2,7м. Мінімальний повітрообмін цієї кімнати буде: 4.2*3.8*2.7 = 43.09 м3.
Для розрахунку повітрообміну за кількістю людей, можна для прикладу взяти цю ж спальню. У спальні, зазвичай знаходиться дві людини. Для двох людей, з комфортним перебуванням, необхідний повітрообмін 60 * 2 = 120м3 / год.
Висновок: для середньостатистичної спальні в нашому прикладі, мінімальний повітрообмін буде дорівнювати 43,09 м3/год, а комфортний 120 м3/год.
Схема системи вентиляції

Схема складається з припливної та витяжної системи вентиляції, в які вбудовані необхідні складові:
- Вентилятори на гнучких вставках
- Калорифер для обігріву припливного повітря
- Кишеньковий фільтр для очищення від пилу
- Глушники, зворотні клапана, засувки
- Рекуператор для збереження тепла
- Система повітропроводів і повітророзподільних пристроїв.
- Комплект автоматики для управління і захисту агрегатів системи
У житлових будинках, з природною системою повітрообміну, схема складається з вентиляційних каналів, із середнім розміром 140 х 140мм, які повинні заходити в усі брудні приміщення, такі як кухня, ванна і туалет. Припливом в такій системі, повинні служити нещільності у вікнах і дверях.
Організація повітрообміну
У громадських, комерційних і побутових будівлях, при проектування вентиляції з механічним спонуканням, слід враховувати баланс між витратою припливного і витяжного повітря. Частина припливу або витяжки, в обсязі не більше 50%, допускається подавати або видаляти через проточні решітки сусідніх кімнат або коридору.
У виробничих будівлях, вище 6 метрів, в холодний період року, допускається негативний дисбаланс, в обсязі не більше одноразового, якщо це техніко-економічно обгрунтовано. Для приміщень категорії А чи Б і виробничих, де виділяються шкідливі речовини і неприємні запахи, негативний дисбаланс йде вже як правило.
Для чистих приміщень з кондиціонуванням, необхідно передбачити позитивний дисбаланс, якщо в них відсутній виділення шкідливих і вибухонебезпечних речовин.

Замовити послугу:
Заповніть всі поля !
Повідомлення надіслано !


