-

УКР | РУС

-

Вентиляція стоматології

узор2 -

Зміст статті:

|

Нормативна база по вентиляції в стоматології.

Стоматологічний кабінет

В Україні, основні нормативні документи, для проектування системи вентиляції в кабінетах стоматології, є:

Лікування зубів пов'язане з різного роду терапевтичними і хірургічними процедурами, які вимагають високий рівень чистоти мікроклімату. Кабінети лікарів стоматологів, хірургів і ортопедів, є так званими "чистими приміщеннями".

Згідно санітарних привал і норм (СанПіН) від 28.12.1983 № 2956а-83, вимоги до мікроклімату в стоматологічних кабінетах або зуботехнічні лабораторії, якщо лікар на своєму робочому місці знаходиться більше 50% робочого часу або більше 2 (двох) годин, такі:

Період року Температура, °C Вологість,% Рухливість, м/с
Зимовий і перехідний, нижче +10 °C 18-23 40-60 0,2
Літній, вище +10 °C 21-25 40-60 0,2

В інших приміщеннях стоматології, де лікар перебуває тимчасово, допускаються такі параметри мікроклімату:

Період року Температура, °C Вологість,% Рухливість, м/с
Зимовий і перехідний, нижче +10 °C 17-26 75 0,2-0,3
Літній, вище +10 °C 28 65 0,2-0,5

Організація вентиляції і норми кратності в стоматологічних центрах.

Стоматологія

Для стоматологічних клінік, якісно спроектована і реалізована система вентиляції, є запорукою успіху. У стоматологічних центрах, контроль комфорту клімату включає в себе не тільки підтримання температури в приміщенні, а й правильно організований приплив з витяжкою. Необхідно дотримуватися чистоти мікроклімату в операційних і нормований повітрообмін, що включає в себе знезараження повітря, що видаляється (особливо це стосується клінік в багатоквартирних будинках).  

Правила організації вентиляції в стоматології:

  1. У кабінетах і лабораторіях передбачити 3 (трьох) кратний повітрообмін. У чистих приміщеннях, для операцій, організувати тільки подачу очищеного повітря.
  2. У місцях стерилізації, паяння і полірувальної, організувати місцеві витяжки для видалення брудних виділень.
  3. Не залежно від того, чи є примусова система повітрообміну в приміщенні, повинні бути легко відкриваються вікна.
  4. Витяжна система повинна бути обладнана фільтрами необхідного класу очищення, для знезараження від бактерій і запобігання забрудненню навколишнього повітря.
  5. Забороняється використовувати рекуперацію тепла в системі повітрообміну, для запобігання часткового перетікання мікробів з витяжної системи в приточную.
  6. Крім рентген кабінету, а також операційних, приплив і витяжку, потрібно подавати у верхню зону, не нижче 2 (двох) метрів від статі.

Згідно ДБН В.2.2-10-2001 (Додаток Д, таблиця Д.1), для приміщень стоматології, слід брати наступну розрахункову кратність:

Кабінети Температура, °C Кратність
припливу
Кратність
витяжки
Кабінет лікаря стоматолога 20 2 3
Стерилізаційна стоматології 18 - 3
Рентген кабінет стоматології 18 3 4
Кімната відпочинку персоналу 20 - 1
Лабораторії стоматології 18 1 3
Рецепція або зал очікування 18 - 1

Додаткові правила

Додатковими правилами по експлуатації, є паспортизація і перевірка ефективності системи. Спеціалізовані компанії проводять аеродинамічні випробування на ділянках повітропроводів і повітророзподільних пристроїв, для визначення продуктивності на обраних точках. За результатами випробувань, оформляється акт ефективності системи вентиляції в даних приміщеннях, згідно гігієнічних норм і правил.

Також, один раз на рік, необхідно виготовляти паспорта систем вентиляції, з занесенням в них різниці фактичних вимірювань систем вентиляції від проектної та технічними характеристиками основного вентиляційного обладнання (вентилятори, калорифер, фільтра і охолоджувачі). У паспорті вказується місце розташування обладнання, чертится аксонометрична схема із зазначенням на ній точок замірів.

Особливості проектування вентиляції і систем кондиціонування

Проектування вентиляції

Ідеальним варіантом розміщення стоматологічної поліклініки з кабінетами, є що стоїть окремо будівлю. Така рекомендація звучить через високі вимог до вентиляції з очищення витяжного повітря. Виготовлення пломб пов'язано з виділенням парів ртуті та інших шкідливих алергічних речовин, не можна викидати витяжної обсяг повітря в загальний канал вентиляції для багатоповерхового будинку. Це заборонено санітарно-гігієнічною службою, для запобігання шкоди здоров'ю мешканців будинку.

Мало яка стоматологія це виконує, але все ж, витяжної повітря перед викидом в атмосферу, необхідно очищати обеззараживающими фільтрами.

Забороняється використання пористих підлог, для запобігання накопиченню в них парів ртуті та інших мікробів.

При проектуванні рентген кабінету, жорсткою вимогою є наявність нормованого, згідно з СанПіН повітрообміну. Ця вимога перевіряється при кожному випадку звернення лікарів за ліцензією. Документом, що свідчить про наявності нормованого повітрообміну, є свіжий паспорт на кожну окрему систему і акт про перевірку ефективності системи.

Для вирішення будь-якого питання з проектування, монтажу або паспортизації вентиляції, вам слід звертатися в нашу компанію. Фахівці ТОВ "Енергосистеми", якісно вас проконсультують, виконають монтаж або паспортизацію. Телефонуйте, будемо раді вам допомогти!

-

Замовити послугу:

-- узор
facebook youtube Messenger viber telegram
-
- - -