-

УКР | РУС

-

Витяжна система вентиляції

узор2 -

Зміст статті:

-

Природна і механічна витяжна вентиляція

При правильному проектуванні, природна система вентиляції, може давати достатній повітрообмін для багатьох видів приміщень. Необхідна умова для наявності тяги, це різниця температур або атмосферного тиску і доступ припливного повітря.

Як правило, таким питанням задаються при будівництві приватного будинку або котеджу. Знову ж правильним аналізом до роздуми буде порівняння переваг і недоліків. Природна буде нормально працювати, тільки в холодний період року і припливне повітря не буде обігрітий і очищений, механічна буде дорогим. Висновок напрошується сам по собі: якщо є фінансова можливість, проектувати механічну.

Схема витяжної вентиляції

схема витяжної вентиляції

Механічна витяжна система - це різноманітний комплекс повітропроводів з гратами, вентилятора і автоматики. Один з варіантів видалення забрудненого повітря з приміщення може складатися з:

Іноді в цю схему може входити різні типи фільтрів і циклонів, коли викид шкідливих речовин перевищує допустимі екологічні норми або порушує комфорт для життя людей, а також пластинчастий рекуператор, для збереження видаляється тепла.

Розрахунок витяжної вентиляції

Розрахунок витяжної вентиляції

При проектуванні вентиляції, часто використовуються витяжні парасолі або місцеві відсмоктувачі, друга назва їх. Застосовують їх як на кухнях квартир, так і в виробництвах. Головна мета їх - ефективне видалення шкідливих виділень від джерела. Візьмемо приклад розрахунку витяжного зонта для кухні ресторану.
Вихідні дані:

1. Розмір вручений поверхні буде 1,0м х 0,6м.

2. Відстань між плитою і парасолькою, візьмемо 1,0м (для комфорту роботи)

3. Зонт буде відкритий з двох сторін (в кутку або з панеллю)

  1. Обчислюємо розмір парасольки з урахуванням відстані від джерела до кромки зонта. Для відстані 1,0м, викид кромки парасольки повинен бути 0,2м. Разом, отримуємо розмір, 1,2м.х 0,8м.
  2. Розраховуємо еквівалентний перетин квадратного воздуховода в кругле, по формулі:
    Dе = √(a*b*4)/3.14 = √(600*1200*4) )/3.14= 958мм
  3. Розраховуємо необхідний об'єм повітря для видалення, з урахуванням, що рекомендована швидкість повітря на кромці зонта, відкритого з двох сторін, це 0,75 м/с. Обсяг повітря розраховується за формулою: L = V*F*3600, де
    V - це швидкість потоку повітря;
    F – це площа перетину воздуховода;
    3600 – це кількість секунд в годині.
    Отже, L = 2000 м3/час.

 Тепер залишається зробити аеродинамічний розрахунок в мережі повітроводів і підібрати вентилятор і інші комплектуючі системи.

Установка витяжної вентиляції

Установка витяжної вентиляції

Після отримання розрахункових даних і підбору обладнання, можна приступати до монтажу системи. Кожна система повітрообміну по своєму індивідуальна і проектно-монтажні організації, свого роду творять на об'єкті, домагаючись оптимального результату. Тільки великий досвід монтажників і проектувальників дозволить вирішити не стандартні і відповідальні завдання, які ставить клієнт.

Перед монтажем, слід узгодити з замовником місця доступу до витяжних вентиляторів і фільтрів, для періодичного обслуговування витяжної системи. Парасолі для кухні повинні бути укомплектовані жировловлювачів, а вентилятори мати легкий доступ до очищення крильчатки від жиру. Монтажні роботи можна розбити на такі етапи:

  1. Підготовчі роботи, які включають в себе різання отворів і підготовку повітроводів і устаткування
  2. Монтаж повітропроводів, решіток та інших компонентів мережі
  3. Монтаж вентилятора
  4. Монтаж автоматики
  5. Пусконалагоджувальні роботи
--

Замовити послугу:

-- узор
facebook youtube Messenger viber telegram
-
- - -