-

УКР | РУС

-

Вентиляція офісу

узор2 -

Зміст статті:

| Офіс

Найголовнішим умовою розумової і фізичної активності на роботі, є не кава, а комфортне середовище проживання...

Офіс відносяться до будинків адміністративного та побутового призначення. До адміністративних, також можна віднести банківські установи, університети, нотаріальні контори, кол центри та інші. Основний вид діяльності - це різноманітні види розумової активності і нервово-емоційної напруги.

Нормативна база для проектування

Основні нормативні документи для проектування вентиляції і кондиціонування в офісах, є:

Комфортні умови праці або просто перебування, залежать від комплексу параметрів клімату. Згідно ДСН 3.3.6.042-99, в залежності від рівня емоційної напруги і відповідальності в прийнятті тих чи інших рішень, вибираються допустимий рівень вологості, температури і рухливості середовища.

Складність роботи t, °C φ, % ν, м/с
Легка 1а (сидяча нескладна робота) 23-25 40-60 0,1
Легка 1б (невелике емоційне напруження, ходіння) 22-24 40-60 0,2
Помірна 1а (середній рівень відповідальності) 21-23 40-60 0,3
Помірна 2б (підвищений рівень відповідальності) 20-22 40-60 0,3
Важка 3 (високий рівень відповідальності і емоційної напруги) 18-20 40-60 0,4

Розрахунок вентиляції офісу

Нормативним документів, для розрахунку повітрообміну в офісі, є ДБН В.2.5-67:2013 (Додаток Х). Для визначення продуктивності, береться до уваги кількість робочих місць, виділення забруднень від будівельних матеріалів і меблів, площа офісу. Існує два методи калькуляції: за кількістю робочих місць і по площі офісу.

Калькулятор визначення повітрообміну за кількістю працівників офісу:

Всього: чел.
Умови
мікроклімату
Витрата повітря для розведення
шкідливих речовин, м3/год
Низьке
забруднення
Середнє
забруднення
Висока
забруднення
Ідеальні
Оптимальні
Допустимі

Калькулятор визначення обсягу припливу для людей з площі офісу:

При методі калькуляції на площу, враховуються якісна подача кисню на кожну людину, виходячи з розрахункової щільності 10 м2 / чол. Якщо офіс має просторий ландшафтний дизайн, обсяг повітрообміну потрібно помножити на коефіцієнт 1,5.

Площа: м2
Умови
мікроклімату
Обсяг для розведення
шкідливих речовин, м3/год
НизькеСередняВисока
Ідеальні
Оптимальні
Допустимі

Після визначення необхідних параметрів експлуатації, слід вибрати більший з результатів. Припустимо, якщо офіс має площу 200 м2 , кількість робочих місць 10 (десять), метод визначення продуктивності, потрібно вибирати по площі, так як він дасть вищу цифру.

Технічне рішення організації вентиляції в офісі

Технічне рішення

   Перебування людей в офісі, пов'язане з активною мозковою діяльністю. Ця активність безпосередньо пов'язана з якістю повітря, який ми вживаємо. Природна тяга здатна задовольнити такі вимоги періодично, якщо за вікнами немає запиленості від автотранспорту.
Беручи до уваги всі вимоги, вважаю природну тягу непридатною в офісах, де є необхідність відчувати себе в оптимальному м'язовому тонусі і підвищеної мозкової активності.

    Через розмаїтості проектів, стандартної відповіді на створення вентиляції немає. Головні вимоги для проектування вентиляції в офісі - це захист від шуму, організація необхідного повітрообміну і мікроклімату за розрахунком, зручність обслуговування системи вентиляції та узгодженість з дизайном.
   У завантаженості людьми в офісі, планується організація та відведення. Іноді приплив проектується в приміщення, а витяжка з коридору при негерметичних дверях. Якщо в приміщенні більше 5 осіб, витяжку в коридор не варто виносити, для більш якісного повітрообміну.

Размещеніе обладнання пріт.-витяжної системи вентиляції в офісі:

  

   Ідеальне місце розміщенням обладнання та комплектуючих, це окрема ізольована від поширення шуму кімната, де буде доступ до обслуговування системи і шум від вентиляторів буде відрізано. Але часто такої можливості немає, і єдиним розміщення може бути між стельове простір. У таких випадках слід проектувати вентилятори в ізольованих від шуму корпусах або моноблочні вентиляційні агрегати з шумовий ізоляцією корпусу.

Економія енергоресурсів при реалізації вентиляції в офісі:

  

 Один з ефективних методів економії, використання рекуператора. Це заощадить близько 40% енергоресурсів. Обігрів повітря, що подається в рекуператорі здійснюється шляхом передачі тепла через теплообмінник від повітря, що видаляється. При воздухообмене від 500 м3 / год і вище, вважаю використання його буде дуже виправданим вкладенням коштів. Іншим з ефективних методів економії, буде использование VAV систем, тобто систем зі змінною витрати Повітря. мінливість буде залежати безпосередньо від датчиків якості повітря, які керують електричними заслінками в каналах вентиляції. автоматика дозволить управляти доцільніше повітрообміном в тих кімнатах, де це дійсно необхідно і запобіжить даремний викид тепла з повітрям, що видаляється. Поки такі системи використовуються рідко через дорожнечу автоматики, але за ними майбутнє.

Ціна на монтаж

Монтажні послуги

Вартість монтажу вентиляції в офісі, залежить від розрахунків калькуляції, ціни обладнання і особливостей при виконанні монтажних робіт. Щоб діалог з'ясування "ціни питання", які не затягувався на довгі огляди з переговорами, пропоную відповісти на такий опитувальник:

Для прикладу, візьмемо середній офіс, розміром в 200 м2 і 10 робочими місцями. Після перерахунку, визначаємо середню продуктивність в 1000 м3 / год. Так як передбачається цілорічна експлуатація, без попереднього обігріву і рекуперації тепла не обійтися. Пропоную розглянути орієнтовну вартість кошторису на виготовлення, поставку та монтаж:

Устаткування, монтаж. Ціна (грн.)
1 Різання отворів для прокладки каналів повітроводів. 5000
2 Вироби з оцинковки і повітроводи. 50000
3 Зворотні клапана для відсікання перетікання. 2000
4 Утеплення припливних повітропроводів. 5000
5 Вентилятори канальні Soler&Polau 2шт 15000
6 Гнучкі вставки 4шт. 2000
7 Шумові глушники 2шт. 4000
8 Кишеньковий фільтр, класу очищення G4. 4000
9 Трифазний електрично калорифер 9,0 кВт. 8000
10 Зовнішні решітки 4000
11 Повітряні розподільники. 10000
12 Комплект кріплень і витратних матеріалів (алюмінієва стрічка, саморізи, шпильки, гайки, анкера). 5000
13 Індивідуальний комплект автоматики. 30000
14 Транспортні витрати. 3000
15 Монтажні роботи. 30000
16 Рекуператор пластинчастий 500х250. 10000

Разом: 150000 гривен.

Ціни постійно змінюються. Кожен клієнт індивідуальний, тому вартість кошторису на монтаж доводиться завжди уточнювати. Телефонуйте нам на тел: 050-44-33-502, обговоримо деталі і обов'язково домовимося про ціну!

-

Замовити послугу:

-- узор
facebook youtube Messenger viber telegram
-
- - -