-

УКР | РУС

-

Вентиляція складу

узор2 -

Зміст статті:

|

ДБН України вентиляції для складу:

Вентиляції в складі

Згідно чинного СНіП 2.04.05-91 України, в складських приміщеннях, при проектуванні вентиляції, кратність повітрообміну слід проектувати виходячи з розрахунку виділяються забруднюючих речовин, але не менше, одноразового повітрообміну повітря в приміщенні.

Природна або примусова вентиляція в складських приміщеннях:

Головне завдання вентиляції в складських приміщеннях є розведення концентрації забруднюючих речовин в повітрі, що виділяються від збережених товарів або устаткування. Другорядне завдання, це подача свіжого повітря для перебування людей на складі.
   Приймати рішення яку систему вентиляції вибрати, потрібно виходячи з розрахунків за виділенням концентрації шкідливих речовин. Більшість складських приміщень можна проектувати з природною вентиляцією, такі як, для зберігання електрообладнання або інших товарів з мінімальними виділеннями. Але є багато типів складів, де без механічної вентиляції не обійтися, наприклад це склади для товарів, хімічний склад яких, виділяє шкідливості в навколишнє повітря.

Організація припливно-витяжної системи вентиляції на складі:

Схема вентиляції на складі

Планувати організацію повітрообміну, потрібно в залежності від розміру приміщення і обсягу повітрообміну, який був визначений за розрахунком на розбавлення концентрації шкідливих речовин або за мінімальним значенням. перевага складських приміщень, це високі стелі з достатнім місцем для розташування повітроводів. Вентилятори, в більшості випадків, зручно розташовувати на вулиці, для зменшення звуку і вібрацій всередині приміщення. Точки припливу і витяжки організовуються з достатнім розкидом, для збільшення ефективності повітрообміну.

Економія енергоресурсів і вимоги до вентиляції деяких типів складів:

Виходячи з технічного завдання по параметрам повітря в приміщенні, можна проектувати різні методи економії енергоресурсів. Якщо є завдання по температурі приміщення в зимовий період, є кілька стандартних рішень щодо економії. Перше, це рециркуляція припливного повітря, якщо це дозволено за типом виділення шкідливостей. І друге, це рекуперація тепла. Обидва методи використовуються виходячи з конкретної ситуації.
    Склад для зберігання зерна. Вимоги для таких складів, це підтримка вологості на рівні 20-30% і температури не нижче 10С. Така система вентиляції виділяється дорогим обладнанням і складною автоматикою. Відповідно і високою ціною проекту. Через це, частіше за все, зерно занадто дорого зберігати на складі і продається відразу після збирання врожаю.
    Склад для зберігання пестицидів. Вимоги повітрообміну для таких складів, в першу чергу це розрахунок по виділенню шкідливих речовин, але не менше, одноразового. Часто, досить природної вентиляції за допомогою достатньої кількості дефлекторів. Але через нерегулярної роботи природної вентиляції, вона може бути неефективна, і запахи з шкідливими речовинами будуть накопичуватися в приміщенні.

-

Замовити послугу:

-- узор
facebook youtube Messenger viber telegram
-
- - -