Вентиляція з рекуперацією
Зміст статті:
Система вентиляції з рекуперацією
Рекуператор - це теплообмінник, пластинчастого або роторного типу, призначений для збереження тепла в припливно-витяжної системі, шляхом відбору частини тепла від витяжного потоку і передача її припливному потоку.
Теплообмінник виготовлений з алюмінієвих пластин, які по черзі перекривають припливний і витяжний потік для найефективнішою теплопередачі. Герметично запаяні для запобігання перетікання, а також організований дренажний піддон на випадок виникнення точки роси на теплообміннику. Знизу корпуса має бути дренажний отвори, від якого необхідно відводити вологу в каналізаційний стік через сифон.
На сьогоднішній день, використання рекуператорів економічно дуже доцільно. Витрати на вбудовування його в систему вентиляції окупаються в перший же рік експлуатації системи. Економія на обігрів тепла припливного повітря при використанні рекуператора, становить від 30 до 48%, в залежності від його типу і кута потоків повітря.
Найпоширеніший вид - пластинчастий. Його з легкістю можна використовувати до частина складальної припливно-витяжної системи з необхідною автоматикою захисту від промерзання пластин.
Телефонуйте в нашу компанію, і ми запропонуємо вам найкращі технічні рішення по вентиляції з рекуперацією тепла !!!
Які види рекуператорів бувають
Пластинчастий рекуператор представляє собою конструкцію алюмінієвих пластин, що розділяють між собою потоки припливного і витяжного повітря. Пластини, товщиною менше 1 мм, виготовлені з високоякісного алюмінію, для хорошої передачі тепла. У конструкцію теплообмінника входить піддон для забору конденсату, який може виділятися при певних температурних умовах.
Стандартні розміри підключення рекуператора до воздуховодам, починаються від 400 * 200мм і закінчуються 1000 * 500мм. Ефективність теплообмінника, залежить від кута приєднуються повітропроводів (чим менше кут відведення воздуховода, тим вище ефективність). Стандартно, ККД і на рівні 60-80%.
Роторний рекуператор представляє собою теплообмінник у вигляді обертового колеса з сотами для проходу потоків повітря. Такі рекуператори більш ефективні ніж пластинчасті, але вимагають додаткової автоматики і певних габаритів. Через це частіше використовуються в моноблочних приточно-витяжних установках, де все це можна зручно скомпонувати. Стандартно, коефіцієнт корисної дії (ККД) дорівнює 80-95%.
Припливно витяжна-вентиляція з рекуперацією тепла приватного будинку
У припливно-витяжної системи повітрообміну, пластинчастий теплообмінник зберігає частину тепла від витяжної системи, яке без нього просто викидається на вулицю. Відбір тепла відбувається через пластинчастий теплообмінник, якщо це система як на картинці знизу і передається припливної системі. В результаті, можна заощадити на обігріві припливного повітря в холодний період року і на самому калорифере, підбираючи його вже з меншою потужністю.
Для прикладу економічної ефективності , візьмемо припливно-витяжну систему, продуктивністю 2000 м3/год:
- Для припливного повітря в холодний період року, необхідний калорифер потужністю, орієнтовно 21 кВт (з розрахунком на мінімальну температуру в 10С, а температуру всередині приміщення +22 С).
- Тоді, при роботі вентиляції без рекуператора, 10 часов / день і 20 робочих днів, витрати на експлуатацію становитимуть 10 годин * 20дней * 21кВт = 4200 кВт / місяць.
- При використанні рекуператора в системі вентиляції, ці витрати можна зменшити на 40%, якщо перерахувати, отримуємо: 4200-60% = 2520 кВт економічної ефективності.
- При перерахунку на середній тариф для комерції України в 3 грн / кВт, отримуємо 2520 * 3 = 7560 грн / міс.
Висновок: рекуператор окупається за перший рік використання!
В приватному будинку, вентиляція - найголовніша система, для комфортного перебування і міцного здоров'я. І звичайно ж, навіщо забувати про економію тепло ресурсів, коли ціни на електрику та газ не збираються дешевшати. Рекуператор в системі вентиляції, послужить відмінним методом економії коштів, при її експлуатації.
На прикладі знизу, рекуператор вбудований в припливно-витяжну моноблочну систему вентиляції. Такі агрегати трохи дорожче складальної системи, але мають компактний розмір і Шумоізольований корпус. Захист від шуму в приватному будинку, одне з найголовніших завдань. Устаткування змонтовано на горищі, де є простір для монтажу повітропроводів і доступи до обслуговування. для кондиціонування повітря в жаркий період року, такі вентиляційні агрегати, можна об'єднати з канальними кондиціонерами, а також з секціями зволоження.
Будь-які завдання здійсненні при достатньому рівні бюджету, виділеного для системи повітрообміну і кондиціонування, інакше, можна сподіватися тільки ефективність природної.
Замовити послугу:
Заповніть всі поля !
Повідомлення надіслано !