-

УКР | РУС

-

Вентиляція в квартирі

узор2 -

Зміст статті:

|

Ідеальний мікроклімат в квартирі важливий як вода, яку ми вживаємо для пиття. Нестача кисню, бактерії і літаюча пил, послаблює імунітет організму. Виділення формальдегіду з будівельних матеріалів з різноманітною меблями, накопичуються в повітрі і завдають шкоди людському організму.

Норми для проектування вентиляції в квартирі

Вентиляція в квартирі

Квартири відносяться до житлових приміщень і норми проектування диктують:

Розрахунок вентиляції в квартирі повинен враховувати особливості мешканців (здорові люди, зі слабким здоров'ям, пенсіонери, діти), розміри кімнат з висотою стель, газ або електрику для плит.

Для визначення кратності повітрообміну по кімнатах, в ДБН В.2.2-15:2019 є таблиця №2 із зазначенням результуючих даних для типової квартири зі стандартними спальнями і кухнями (до 20 m 2, висотою стін 270 см) :

Приміщення Температура, °C Кратність
для здорових
людей
Кратність
для інвалідів
і пенсіонерів
Спальня, дитяча, кабінет 22 ± 2 0.6 0.7
Кухня з електроплитою 19,5 ± 1,5 60 60
Кухня з газовою плитою 19,5 ± 1,5 72 100,8
Ванна 25 ± 1,5 54 72
Туалет 22 ± 2 36 50,4
Суміщений вузол 25 ± 1,5 90 122,4
Загальний коридор, сходова клітка 19,5 ± 4 - -

У таблиці вказані мінімальні значення для підбору комплектуючих і розмірів повітропроводів. Підбираючи вентилятори, краще взяти 25% запас потужності, з можливістю регулювання продуктивності. Наприклад, коли в квартирі багато гостей, включати вентиляцію на повну потужність, в стандартному режимі (згідно таблиці) і мінімальному (20%), коли немає нікого вдома.

Таблиця з онлайн калькулятором автоматичного обчислення норм вентиляції в квартирах.

Калькулятор вентиляції в квартирі

Визначення повітрообміну в квартирах, використовуючи методики ДСТУ Б EN 15251. В ньому враховується обсяг приміщення і бажані умови мікроклімату, згідно стандартів. Можна розрахувати необхідну продуктивність вентиляції, згідно кількість мешканців та обсягу кімнати. Після цього порівняти результати калькуляції і вибрати більше значення.

Sобщая: m2 Sжитлова: m2 Vзагальний: m3 Nлюдей:
Зоны: Допустимі
умови
Оптимальні
умови
Супер
оптимальні
Min повітрообмін
(стелі= 2500 мм)
Min повітрообмін
(стелі > 2500 мм)
Розрахунок припливу
(за кількістю людей)
Розрахунок припливу
(по житлової площі)
Кухня
Ванна
Туалет
Суміщений сан вузол

Природна вентиляція в квартирі

Природна вентиляція

Тяга від природної вентиляції в квартирах багатоповерхівок працює за правилами фізичного властивості теплого повітря мати легшу відносну масу в порівнянні з холодним. Приплив свіжого повітря, має на увазі надходження з нещільності у вікнах і дверях. У жаркий період року, така система не працює через те що при високій зовнішній температурі, щільність зовнішнього середовища більше ніж всередині квартири. Єдиний вихід, це відкривати на провітрювання або на оранку вікна. Вентиляція відбувається за рахунок струменів вітру упереміш з пилом, шумом і запахами з вулиці.

При проектуванні багатоквартирних висотних будинків, обов'язковим правилом є пр природна вентиляція кожної квартири. Для п'ятиповерхових будинків, канал заводиться для кожної квартири і виводиться вище даху групами отворів. Для будівель вище 9 дев'яти поверхів, такі шахти можуть ділитися на кілька квартир і при цьому, при врізання викиду витяжки в таку шахту, запахи від готування їжі можуть перетікати в сусідні квартири. Тому в сучасних комплексах елітної забудови, завжди є окрема шахта під витяжку і під природний тип повітрообміну. ​​

Для бюджетного варіанту, ця система відмінно працює за умови, що вентиляційні канали нічим не забиті або сусід не врізав туди викид кухонної витяжки. Для більш вимогливих клієнтів, краще використовувати примусову систему вентиляції, яка дозволить тримати вікна закритими і приплив буде очищений, підігрітий і якщо потрібно зволожений.

Примусова (припливна) вентиляція квартири

Монтаж вентиляції

Примусова вентиляція] найчастіше використовується в нових елітних комплексах, де висота стель дозволяє розвести повітроводи і заховати обладнання.

Для посилення природної тяги, стандартним рішенням буде, встановити моноблочний агрегат на балконі, і від туди розвести подачу свіжого повітря, очищеного повітря в житлові приміщення. Необхідною правилом такої системи є наявність щілин під дверима, для перетікання повітря з кімнат до туалету та ванної.

Позитивні сторони:

Негативні:

Ідеальним варіант, використання примусової моноблочной установки з рекуперацією тепла, вбудованою автоматикою, фільтрацією і підігрівом повітря в холодний період року. Саму установку можна повісити в санітарному вузлі і залишити люки для сервісного обслуговування.

Витяжна вентиляція в квартирі

Вентиляція санітарних вузлів

Для усунення запахів від приготування їжі, над плитою необхідно встановлювати зонт, який буде періодично включатися / вимикатися під час готування. Викид відпрацьованого повітря, необхідно проводити в спеціально виділену для кухонних витяжок шахту. Якщо підключитися в загально обмінну, всі ваші запахи від приготування їжі, потраплять в сусідні квартири. Сусіди через це будуть невдоволено, а зайву напругу нікому не потрібно.

Для ванної та туалету, в квартирі повинні бути окремі вентиляційні канали. Правильно підібрані вентилятори, можуть працювати з різноманітною автоматикою включення. Бувають з вбудованими гігрометрами, датчиками руху і таймерами затримки після відключення світла. На мою думку, найголовніше в побутовому вентиляторі, це рівень шуму. Для витримки стилю, є і дизайнерські моделі різних кольорів і форм.

Наші об'єкти, ми виконуємо за таким сценарієм:

Звертайтеся в нашу компанію, для реалізації повітрообміну в вашій квартирі. Ми маємо достатній досвід виконання проектних і монтажних робіт в різних типах будівель.

Телефонуйте, ми завжди Вам раді!

-

Замовити послугу:

-- узор
facebook youtube Messenger viber telegram
-
- - -