

Кондиціювання


Зміст статті:

Кондиціювання - це автоматична підтримка необхідної температури і вологості для оптимального комфорту людини. Оптимальною температурою в приміщенні вважається від + 22 до +24 за Цельсієм, вологість від 40 до 60%.
Схема кондиціонування в квартирі або будинку
Для реалізації системи кондиціонування в квартирі або приватному будинку, можливе використання різних типів кондиціонерів:
- Спліт системи
- Мульти-спліт
- Канальні
- Підлогово-стельові
- VRF(VRV) системи
Спліт системи - найпоширеніша система і використовується в 99% випадків.
- Низька ціна і простота виконання монтажних робіт - вагомий аргумент на користь їх переваг.
- Чи не ідеальні характеристики по шуму, узгодженості з дизайном і рухливістю повітря в приміщенні - мінуси про які варто замислитися.

Схема установки спліт систем хоч і проста, але є все ж особливості, на які слід звернути увагу:
- Не можна встановлювати внутрішній блок перед місцями відпочинку, сну або тривалої роботи. Навіть нетривалий вплив холодного потоку, викликає простудні захворювання.
- Відведення конденсату відбувається самопливом від найнижчої точки внутрішнього блоку. Куди саме він буде витікати, можна визначитися вчасно проектування.
- При виборі місця для зовнішнього блоку, слід пам'ятати про наступному доступі до нього. Якщо навіть не говорити про ремонт, то як мінімум, один раз на рік необхідно буде підключати манометр для вимірювання робочого тиску.
Монтажні роботи можна проводити як з готовим ремонтом, так і під час реконструкції. При готовому ремонті, місця для внутрішніх блоків, доведеться вибирати поруч із зовнішньою стіною, щоб зовнішній вигляд приміщення не псувала траса комунікацій. При запланованому монтажі, перед початком чистових робот, є можливість установки внутрішнього блоку в будь-якому місці, аби була можливість відведення конденсату.


Мульти-спліт - дуже цікава система, яка дає масу технічних можливостей:
- Використання одного зовнішнього блоку для підключення до 6 (шести) внутрішніх блоків.
- Вибір різноманітних типів внутрішніх боків.
- Набір холодильної потужності внутрішніх блоків, можливо вибирати на 25% більше потужності зовнішнього. Потужність зовнішнього блоку буде рівномірно розподіляться.
Схема установки вимагає ретельного розрахунку і проектування. Є багато нюансів, на які слід звернути увагу:
- При використанні канальних внутрішніх блоків, потрібно аеродинамічний розрахунок на систему повітропроводів. А також підбір правильних розмірів повітропроводів з регулюючими заслінками, щоб отримати необхідну швидкість на перетині повітророзподільних пристроїв.
- Сумарна довжина фреонової магістралі, не повинна перевищувати заявлену виробником. Після запуску системи, слід дозаправить обсяг фреону, відповідно до кількості додаткових метрів фреонової магістралі.
Монтажні роботи слід проводити на початкових етапах ремонту. Робота виконується в кілька етапів. На першому етапі ріжуться штроби і свердлити отвори для укладання і проходу комунікацій. Для канального типу, монтується внутрішній блок з розводкою повітропроводів і підключенням до фреонової трасі. Якщо відведення конденсату відбувається в каналізацію, необхідно підключити через сифон.
На другому етапі робіт. виконуються електричні і фреонові підключення до зовнішнього і внутрішнього блоку. Вакуумирование і запуск системи. Якщо є блоки канального типу, то підключаються решітки і дифузори. Для касетних блоків - лицьова панель.

VRV системы - более усовершенствованное техническое решение подключения большого количества внутренних блоков на один наружный. Используется в больших частных домах или разных типах коммерческих помещений. Преимущества и недостатки такой системы:

- Можливість підключення будь-якої кількості внутрішніх блоків, різних типів і потужностей, є найголовнішим перевагою . Монтаж фреонових комунікацій вимагає більше часу і знань за розрахунком ніж у мульти-спліт системи, але зате дозволяє використовувати одну центральну магістраль і розводити від неї підключення.
- Найголовніший Недолік - це ціна обладнання, монтажних матеріалів та робіт. Більш високі вимогу до кваліфікації монтажної організації. Дорогі ремонти, при нагоді звернення.
Виконання монтажних робіт слід виконувати після ретельної підготовки технічних розрахунків:
- Розрахунок теплових надлишків в приміщенні, з урахуванням виділення тепла електроустаткуванням, людьми, площею скління і розташування вікон згідно сторін світу.
- Проектування фреонової магістралі, з вибором необхідних діаметрів труб на різних ділянках і підбором до них трійників-рефнетов.
- При використанні внутрішніх блоків канального типу, провести аеродинамічні розрахунки для проектування системи воздуховодов.
Після всіх розрахунково-проектних робіт, слід виконати підготовчо-будівельні роботи з свердління отворів і каналів для укладання комунікацій. Виконати пайку мідних труб магістралі з трійниками-рефнетамі і підключити згідно з проектом до обраних внутрішнім блокам. На завершальному етапі, всю систему фреонової магістралі, слід накачати азотом і залишити на добу з підключеним манометром, для перевірки герметичності. Закачати технічно заданий вага газу і запустити.


Замовити послугу:
Заповніть всі поля !
Повідомлення надіслано !


